Targi Edukacyjne 2019

2019_03_targi_edukacyjne_1

W czwartek 14 marca przyszli absolwenci naszej szkoły odwiedzili Targi Edukacyjne w Lublinie. To duża impreza, na której mogliśmy obejrzeć stoiska szkół średnich województwa lubelskiego. Najwięcej było oczywiście szkół lubelskich, ale prezentowało się też sporo powiatowych szkół technicznych i branżowych. Każda szkoła uruchamia w następnym roku szkolnym dwa systemy kształcenia – dla gimnazjalistów i dla absolwentów podstawówek. Propozycji i kierunków jest bardzo dużo, mamy w czym wybierać. Stoiska były bardzo pomysłowo przygotowane, a przy każdym z nich można było porozmawiać z uczniami i nauczycielami tej szkoły. Spędziliśmy tam trzy godziny, nazbieraliśmy mnóstwo informacji, ulotek i foldrów promujących szkoły. Niektórym trochę to zamąciło w głowach, ale z pewnością Targi Edukacyjne są pomocne. Mogliśmy poznać szkoły, o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia. Bardzo udany wyjazd!!!