SCWEW - podróż po układzie słonecznym

2023_04_uklad_sloneczny_1

W dniu 24 marca odbyła się lekcja otwarta w grupie przedszkolnej "Mrówki", w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (SCWEW).
Podczas zajęć dzieci miały okazje zdobyć podstawowe informacje na temat układu słonecznego poprzez oglądanie i omówienie modelu układu słonecznego oraz poszczególnych planet. Dzieci aktywnie brały udział
w zabawie ruchowej ilustrującej ruch krążenia planet wokół słońca, a także w zabawie rytmicznej. Były bardzo zaangażowane w rozwiązywanie zagadek na temat planet. Finałem zajęć było wykonanie przez każde dziecko modelu swojej ulubionej planety. Przez całe zajęcia dzieci wykazały się wyjąkowym zapałem i zainteresowaniem.