Loading color scheme

Patria Nostra

2023_11_patria_nostra_5

Uczennice klasy VIII b SP im. 100-lecia Niepodległości Polski w KalinówceJulia Łopucka, Natalia Przyborowska i Zuzanna Starkiewicz pod opieką nauczyciela historii Grażyny Piórkowskiej wzięły udział w uroczystej gali finałowej VIII edycji Filmowego Konkursu Historycznego - region Wschód PATRIA NOSTRA, która odbyła się 26 października 2023 roku w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiegow Warszawie.

Konkurs pod patronatem min: Ministerstwa Edukacji Narodowej, 16 Kuratoriów Oświaty, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji miał na celu propagowanie ważnych wydarzeń z historii Polski. Nasze uczennice stworzyły 60 sekundowy film pt. „Anna Jagiellonka królem Polski” i zajęły 36 miejsce. Dziewczyny oraz opiekun otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów!

> > > LINK DO FILMU < < <