Loading color scheme

Siatkówka - grali ze zmiennym szczęściem

2024_02_igrzyska_mlodziezy_1

W dniu 26 stycznia  nasi uczniowie brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt, które rozgrywały się na szkolnej hali sportowej w Mętowie. W turnieju wzięły udział trzy drużyny z naszej gminy: SP Kalinówka, SP Mętów oraz SP Prawiedniki. Poziom zawodów był niezwykle emocjonujący, bardzo wyrównany, a pojedynki w każdym secie zacięte. To właśnie dyspozycja dnia miała kluczowe znaczenie podczas zmagań naszych chłopców. Nawet jeśli przed meczem jedna z drużyn jest stawiana w roli faworyta turnieju nie zmienia to faktu, że boisko zawsze weryfikuje wszystko. Zawody odbywały się systemem gry „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W wyniku czego nasze siatkarki były tego dnia bezkonkurencyjne i nie pozostawiły złudzeń kto jest najlepszy w gminie. Dziewczyny wygrały obydwa mecze w stosunku 2:0 i zakończyły turniej na I miejscu. Natomiast nasi siatkarze sprawili nam małego psikusa i w meczu o I miejsce przegrali z SP Prawiedniki 2:1. O ile pierwszy mecz z SP Mętów zagraliśmy koncertowo wygrywając 2:0, tak finalne rozstrzygnięcie drugiego meczu nie ułożyło się po naszej myśli. Sami skomplikowaliśmy sobie sytuację w kontekście ewentualnego awansu, tylko zwycięstwo gwarantowało nam grę dalej. Zbyt nerwowo weszliśmy w pierwszy set, ogrom niewymuszonych błędów z naszej strony skutkował zdobyczą punktową dla przeciwnika, który grał z kolei prostą bez finezji, ale zabójczo skuteczną dla siebie siatkówkę. Pierwszy set przegrywamy 25:10. Sytuacja wyglądała podobnie w decydującej części drugiego seta, który ostatecznie okazał się dla nas zwycięski 25:22. W trzeciej odsłonie za dużo popełniliśmy błędów technicznych, znacznie spadła nasza skuteczność w ataku. Błędy w przyjęciu zagrywki przeciwnika spowodowały, że to właśnie on ostatecznie objął prowadzenie 2:1 w całym meczu. Ten set przegrywamy wysoko, bo aż 15:5. Sama ambicja i chęci nie wystarczyły, ale mimo wszystko możemy pogratulować naszej drużynie, że nie opuściła rąk i walczyła do samego końca. Porażka w tym meczu pozostawiała już tylko matematyczne szanse na awans. W ostatnim meczu turnieju SP Mętów przegrał z SP Prawiedniki 0:2. Po rozegraniu wszystkich meczy w końcowej klasyfikacji rozgrywek plasujemy się na II miejscu. Nasi uczniowie zakończyli te zawody z dużym bagażem doświadczenia praktycznego i świadomością pracy jaką jeszcze muszą włożyć w doskonalenie swojej gry. Podziękowania naszym uczniom za niesamowitą walkę i charakter na boisku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie tylko lepiej. Gratulacje dla wszystkich!!!

Reprezentacja dziewcząt w składzie: Karolina Pyrih VIII a, Joanna Adamczyk VIII a, Karolina Błaziak VIII a, Jagoda Kawula VIII a, Alicja Adamiak VIII a, Maja Herezy VIII a, Jagoda Filimowicz VII b, Alicja Dąbska VII c, Helena Sawicka VIII a, Gabriela Golec VII b oraz Justyna Liszewska VII b

Reprezentacja chłopców w składzie: Szymon Sawicki VIII b, Jakub Kucyk VIII b,  Antek Zając VIII a, Przemysław Małek, Dawid Religa VII a, Kacper Warszawski VII a, Mikołaj Gawlik VII b, Bartosz Miszczuk VIII b, Natalia Sus VIII a, Wojciech Nowosad VIII a oraz Filip Skwarek VII b

Opiekunowie zespołu: Artur Iwan, Paweł Tokarski.