Bezpieczna droga do szkoły

2022_10_bezpieczna_droga_do_szkoly_2

Od 1 września br. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to będą dbali policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego. Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów i innych gości na spotkania z dziećmi. W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" w dniu 11.10.2022r.  Szkołę Podstawową im.100- lecia Niepodległości Polski w Kalinówce odwiedzili przedstawiciele  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz pracownicy WORD w Lublinie-  Pani Renata Bielecka, Pani Agnieszka Macheta oraz Pan Przemysław Kałkowski. Podczas spotkania goście przekazali uczniom elementy odblaskowe zachęcając do ich noszenia. Goście zwracali też uwagę na rowery, którymi uczniowie przyjeżdżają do szkoły. Aby dbali o wyposażenie i oświetlenie jednośladów.