Loading color scheme

Projekt AIESEC „International Kindergarten”

china flag 1332901 1920

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2016/17 w Zespole Szkół w Kalinówce odbył się Projekt AIESEC „International Kindergarten”. Warsztaty w języku angielskim prowadzone były przez studentkę z Chin, wolontariuszkę AIESEC – międzynarodowej organizacji, zajmującej się prowadzeniem praktyk i wymiany studentów. Oū Wén Yàn prowadziła zajęcia dotyczące kultury swojego kraju ojczystego wykorzystując przygotowane przez siebie prezentacje, liczne zdjęcia ukazujące życie powszednie w Chinach oraz drobne przedmioty nawiązujące do świąt i tradycji narodowych. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 0-VI szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. W zależności od grupy wiekowej zajęcia prowadzone były metodą prezentacji, wspólnej zabawy, śpiewania piosenek oraz praktycznych czynności takich jak wykonywanie wycinanek z papieru.

Pobyt studentki z zagranicy w Kalinówce stworzył wiele okazji do spontanicznej komunikacji w języku obcym nie tylko na terenie szkoły, ale także w domach rodzinnych zainteresowanych uczniów. Codzienny kontakt z językiem w naturalnym kontekście komunikacyjnym pozwolił na samoocenę praktycznych umiejętności komunikacyjnych oraz sprzyjał rozwijaniu płynności mówienia i nabywaniu zaufania do własnych umiejętności językowych uczniów.

Urszula Bielak, Ewelina Pelak, Katarzyna Kaleja