Loading color scheme

Sprawozdanie z warsztatów: „Enjoy my origin” AISEC

2014_15_aiesec_5

Od 06 do 10 października 2014 r. po raz kolejny gościliśmy w szkole parę zagranicznych studentów w ramach projektu „Enjoy my origin”. Robert Meder z Rumunii i Chathusiki Kumarashinhe ze Sri Lanki to wolontariusze AISEC – międzynarodowej organizacji, która zajmuje się prowadzeniem praktyk i wymiany studentów.

Robert i Chathu prowadzili warsztaty kulturowe na temat swoich krajów ojczystych.
W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie od klas „O” do 3 gimnazjum. Prowadzący starali się dostosować je do zainteresowań i możliwości językowych uczniów. Komunikacja odbywała się w języku angielskim, wspierana niezastąpioną mową ciała.

W czasie warsztatów nasi uczniowie oglądali m.in. pokaz slajdów ukazujących ważne
i ciekawe miejsca w Rumunii i w Sri Lance oraz różne aspekty życia mieszkańców tych krajów. Najbardziej jednak podobały się wszystkim tradycyjne gry i zabawy organizowane przez prowadzących. Najlepiej się rozmawia w języku obcym w czasie wspólnej pracy
i zabawy. Pobyt zagranicznych gości w szkole stworzył wiele okazji do spontanicznej komunikacji. Także w czasie spotkań w domach rodzinnych zainteresowanych uczniów.

Projekty międzynarodowe służą min. zwiększaniu umiejętności komunikacyjnych uczniów, sprzyjają poznawaniu innych kultur oraz przyczyniają się do zwiększenia motywacji do nauki języków obcych. Mamy nadzieję, że projekt: „Enjoy my origin” spełnił te zadania.

Urszula Bielak

Ewelina Pelak